HISTORIE AKCÍ

Kalendář akcí léta Páně 2016

1. dubna – zahájení provozu zámku
Zámek po zimní přestávce opět otevírá své návštěvní okruhy a expozice.
Zahájení interaktivní výstavy „Hlavolamy v uličkách starého města

 2. dubna – Slavnostní zahájení zámecké sezony
Příjemné jarní odpoledne s kulturním programem pro celou rodinu slavnostně zahájí novou turistickou sezonu na našem zámku. Vystoupení šermířů, rytířů a historické hudby doplní i pohádka pro nejmenší. Součástí programu bude i tradiční jarmark na nádvoří zámku.

30. dubna – Noční prohlídky na čarodějnice
Tento večer bude možné po setmění navštívit expozice Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny a Středověkou mučírnu.

28. – 29. května – Moravskotřebovské arkády
Dvoudenní festival nejrůznějších stylů a hudebních forem pořádaný místní ZUŠ na nádvoří zámku. Sobota je věnovaná swingové a moderní populární hudbě a neděle je zasvěcená přehlídce sborového zpěvu. Opens external link in new windowvíce zde

30. května – Dětský den na zámku
Ve spolupráci s DDM Maják. Od 9 hodin bude v prostoru nádvoří zámku připraveno několik stanovišť s úkoly plných zábavy. Vrcholem dětského dopoledne bude vystoupení hudební skupiny Pískomil se vrací.

9. června – Roztančený zámek, od 18 hodin
Přibližně hodinový taneční program na nádvoří zámku ve kterém se představí skupiny PS Háčka z Moravské Třebové. Vstupné dobrovolné.

24. června – Moravskotřebovský bramboráček, od 18 hodin
První ročník country večera pro děti na nádvoří zámku. Živě zahraje country skupina Proč ne band s předtančením taneční skupiny Lucky While. Součástí programu bude i výuka country tanců nebo výtvarné dílny pro děti.

ZÁMECKÉ KULTURNÍ LÉTO:
O letních prázdninových měsících pro návštěvníky tradičně chystáme řadu zajímavých akcí, jako jsou nedělní koncerty pod arkádami, dětské a divadelní představení a také noční a oživlé prohlídky. Konkrétní termíny a podrobnosti budeme včas uveřejňovat na webových stránkách zámku.

9. července – Noční prohlídky
Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

10. července – Hledá se Evelína, od 16 hodin
nedělní odpolední představení na nádvoří zámku plné písniček ze známých filmových a televizních pohádek. Divadlo Slunečnice připravila tento program, jako volné pokračování jejich představení Hrajeme si s pohádkou, které jsme uvedli minulý rok. Vstup volný.

16. července – Oživlé večerní prohlídky, od 18 hodin
V sobotu budou ve večerních hodinách probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením. Tentokrát to bude upírská, tak trochu strašidelná sága „Prokletí rodu Waldorffů“

23. července – Moravskotřebovský Bramborák
Od 16 hodin se bude na nádvoří zámku konat tradiční festival folkové a country hudby. Tradiční česká pochoutka, která dala celé akci název bude samozřejmě součástí nabídky občerstvení. Vystoupí: Robert Křesťan a Druhá Tráva, Kateřina Garcia, Sem Tam a další.

30. července – Noční prohlídky
Ve 22 a 23 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

6. srpna – Oživlé večerní prohlídky
Večer od 18 hodin se budou v komnatách zámku odehrávat oživlé prohlídky s divadelním představením. Tento večer to bude známý příběh vikomta Valmonta „Nebezpečné známosti“.

13. srpna – Noční prohlídky
Ve 21:30 a 22:30 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

14. srpna – Koncert na nádvoří zámku
V neděli v 19 hodin vystoupí na nádvoří zámku se svým recitálem písničkářka Eva Henychová. Vstup volný

19. – 20. srpna – Moravskotřebovské kejklování
Tradiční festival historických kejklů a radovánek pro celou rodinu. Tento rok bude bohatý program probíhat v pátek i v sobotu a to, jak na zámku, tak na Knížecí louce a na náměstí (všechny 3 místa jsou od sebe vzdálena asi 100 metrů).

20. srpna – Noční prohlídky
Ve 21:30 a 22:30 hodin budou na zámku probíhat noční prohlídky zámeckých expozic.

26. srpna – Divadelní představení, od 20 hodin
páteční večerní představení divadla Artur: „Svaté neřesti“. Vstup volný

28. srpna – Koncert: VSH, od 16 hodin
Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje známé písně a filmové melodie v úpravách pro akustické nástroje. Nádvoří zámku. Vstup volný.

4. a 11. září – Dny evropského dědictví
V rámci dnů evropského dědictví budou v neděli 4. a 11. září vybrané zámecké expozice přístupné za nižší vstupné než normálně.

11. září – Pohádka DLOUŠIBY, od 16 hodin
Divadelní představení pro děti. Jedná se  o známou pohádku O dlouhém, širokém a bystrozrakém v úpravě Divadla 100 opic. Nádvoří zámku. Vstupné zdarma.

Kalendář akcí léta Páně 2015

 

31. březnaZahájení provozu zámku

Zámek po zimní přestávce opět opět otevírá návštěvníkům své okruhy a expozice. Zahájení výstavy „Fenomén Igráček“.

4. dubna – Slavnostní zahájení zámecké sezony

Příjemné jarní odpoledne na s kulturním programem pro celou rodinu slavnostně zahájí novou turistickou sezonu. Součástí programu bude i tradiční jarmark na nádvoří zámku, který bude probíhat už od 10 hodin.

30. dubna – Noční prohlídky na čarodějnice

Tento večer bude možné po setmění navštívit expozice Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

30. – 31. května – Moravskotřebovské arkády

Původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl  do festivalu nejrůznějších stylů a hudebních forem. Sobota je věnovaná moderní populární hudbě a neděle zůstala přehlídkou sborového zpěvu.

18. června – Partička

Je známá improvizační show, kde nikdo dopředu netuší, co se bude dít. V rámci svého turné „Partička na vzduchu“ odehraje známá čtveřice herců své představení na nádvoří zámku v Moravské Třebové. Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Igor Chmela. Začátek ve 20 hodin

27. června – Fotofestival Moravská Třebová (zahájení)

16. ročník svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 27.6. dopoledne „Salón na šňůrách“) a workshopy s významnými fotografy.

4. července – Noční prohlídky

Ve 22:00 a 23:00 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny za nočního osvětlení.

12. července – Hrajeme si s pohádkou, od 16 hodin

Nedělní odpolední představení na nádvoří zámku. Už podle názvu je určené především pro děti, které si budou moci poslechnout a také zazpívat řadu známých písniček z populárních televizních pohádek. Vstup na akci volný.

19. července – Oživlé večerní prohlídky

Večer, od 18 hodin budou probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením „Frankenstein„, podle románu Mary Shelley.

25. července – Moravskotřebovský bramborák

Tradiční festival folkové, trampské a country hudby na nádvoří zámku bude probíhat od 14 hodin. Typická česká pochoutka, která dala akci název bude samozřejmě součástí občerstvení. Vystoupí: Honza a Vyčítal a Greenhorns, Pacifik, Monogram a další.

1. srpna – Noční prohlídky

Ve 22:00 a 23:00 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Poklady Moravské Třebové a Středověká mučírna za nočního osvětlení.

2. srpna – Josef Klíč (koncert), od 17 hodin

Nedělní koncert violoncellisty Josefa Klíče na nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

8. srpnaOživlé večerní prohlídky

Večer, od 18 hodin budou probíhat v komnatách zámku prohlídky s divadelním představením „Muž se železnou maskou„, podle románu A. Dumase.

9. srpna – Cirkus plný loutek, od 16 hodin

Divadelní představení pro děti i dospělé. Nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

16. srpna – Don Quijote, od 17 hodin

Nedělní odpolední představení na nádvoří zámku. Divadelní adaptace známého románu Miguela de Cervantes o svérázném snílkovi a jeho sluhovi. Vstup na akci volný.

23. srpna – VSH MT (koncert), od 17 hodin

Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje známé písně a filmové melodie v akustickém provedení. Nádvoří zámku. Vstup na akci volný.

29. srpna – Noční prohlídky zámku

V 21:30 a 22:30 hodin budou probíhat prohlídky zámeckých expozic Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny za nočního osvětlení.

6. září – Chlapecký sbor Bonifantes

Během turné Hrady a zámky zpívají zavítá chlapecký sbor Bonofantes také na nádvoří moravskotřebovského zámku. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v sále ZUŠ (také na zámku). Začátek v 18 hodin.

6. a 13. září – Dny evropského dědictví

V rámci dnů evropského dědictví budou v neděli 6. a 13. září vybrané zámecké prohlídky přístupné za nižší vstupné než normálně.


Kalendář akcí léta Páně 2014

 

1. dubna  – Zámek po zimní přestávce opět otevírá své komnaty a expozice.

6. dubna  – Zahájení zámecké sezóny

Tradiční jarní odpoledne s programem nejen pro ty nejmenší na zámeckém nádvoří s celodenním jarmarkem tradičních řemesel oficiálně zahájí letošní sezónu.

30. dubna – Noční prohlídky na čarodějnice

Tento večer se po setmění otevřou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

30. května – Velký dětský den na zámku

Od 9 do 12 hodin na nádvoří zámku. Dopoledne plné her a soutěží v duch filmové komedie S tebou mě baví svět. Akce je určena pro děti mateřských škol a prvního stupně základních škol.

31. května – Moravskotřebovské arkády

Původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejrůznějších stylů a hudebních forem.

28. června – zahájení Fotofestivalu
15. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže a workshopy s významnými fotografy

5. července – Noční prohlídky

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 22:00 a 23:00.

13. července – Cháronovi blázni, od 17:00

Pochmurná pouliční inscenace, loutkové skeče, tančení na chůdách a motorová pila. Ba i několik pyrotechnických efektů a omračující kytarové sólo. Ale největší tahák tohoto dramatu je Satan, který zahraje na akordeon… Uvádí divadlo Minotaurus.

19. července – Noční prohlídky

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 22:00 a 23:00.

20. července – Pískomil se vrací (pro děti), od 15:00

Členové této kapely vám budou asi povědomí. Možná i styl písniček vám přijde známý, není to náhoda! Většina postaviček z Pískomila, ale i jeho hosté, se totiž podíleli na repertoáru kapely Kašpárek v rohlíku. Dobrých písniček není nikdy dost.

26. července – Moravskotřebovský bramborák, od 14 hodin
Festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením.Vystoupí Fleret, Hop Trop, Ivo Jahelka a Mirek Paleček, Folk Team, BG Nova a Quanti Minoris.

3. srpna – Jiří Hurych (písničkář), od 17:00

Písničkář s vlastním autorským programem, od protestsongů až po balady. Pro některé připomínáme, že je to kytarista a zpěvák skupiny Dragon.

9. srpna – Večerní prohlídky s divadelním představením

Večer budou probíhat v komnatách zámku oživlé prohlídky s divadelním představením „Intriky pana kardinála“ na motivy románu A. Dumase Tři mušketýři. Během prohlídek se tedy nebudeme věnovat zámeckým exponátům a historii, zato se však můžete pobavit tímto nesmrtelným příběhem v kulisách našeho zámku.

16. srpna – Noční prohlídky

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21:30 a 22:30.

17. srpna – VSH MT (koncert), od 17:00

Volné sdružení hudebníků z Moravské Třebové zahraje na nádvoří zámku známé písně v akustickém kabátu.

30. srpna – Noční prohlídky

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 21:30 a 22:30.

30. srpna – Moravskotřebovské kejklování

Tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajímavých vystoupení.

7. 9. a 14. 9. – Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy přístupné se slevou.


Kalendář akcí léta Páně 2013

 

2. dubna – Zámek po zimní přestávce opět otevírá své komnaty a expozice.

                 – Zahájení výstavy Krtečkova dobrodružství

7. dubna – Zahájení zámecké sezóny

tradiční jarní odpoledne s programem nejen pro ty nejmenší na zámeckém nádvoří s celodenním jarmarkem tradičních řemesel oficiálně zahájí letošní sezónu.

30. dubna – Noční prohlídky na čarodějnice

tento večer se po setmění otevřou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

11. května – Cesta od renesance k baroku

Slavnostní otevření turistického projektu zahrnujícího i restaurování arkád, rekonstrukci zámeckých zahrad a jižní části nádvoří.

25. a 26. května – Moravskotřebovské arkády
původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejrůznějších stylů a hudebních forem.

31. května – Slet princů a princezen.

Dětský den plný soutěží pro mateřinky a děti do 10 let, pořádaný ve spolupráci s místním Domem dětí a mládeže.

29. června – zahájení Fotofestivalu
Letos proběhne už 14. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 29.6. dopoledne „Salón na šňůrách“)  a workshopy s významnými fotografy.

6. července – noční prohlídky zámku

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 22.00 a 23:00.

14. července – Eva Henychová

nedělní hudební recitál na nádvoří zámku, začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

20. července – noční prohlídky zámku

Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 22.00 a 23:00.

27. července – Moravskotřebovský bramborák

festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením. Spiritual kvintet, Cop, Svítání …

10. srpna – noční prohlídky zámku

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Poklady Moravské Třebové. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30.

11. srpna – VHS MT

nedělní hudební recitál představí několik třebovských muzikantů známé písně v akustickém kabátu. Začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

18. srpna – Josef Klíč (violoncello)

nedělní hudební recitál koncertního mistra Janáčkova divadla v Brně. Začátek v 15 hodin. Vstupné zdarma.

25. srpna – Quanti Minoris (castel-rock)

středověký pouliční bigbeat. Začátek v 17 hodin. Vstupné volné.

31. srpna – noční prohlídky zámku

Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30.

31. srpna – Kejkle a kratochvíle
tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajímavých vystoupení. Začátek programu od 14 hodin na náměstí TGM. Večer bude program pokračovat vystoupením skupin Buty, Ready Kirken a dalších.

8. září – Světlo světa

Nedělní koncert a nádvoří zámku. Moravskotřebovská kapela v komorní, akustické verzi. Začátek v 15 hodin, vstup volný.

8.9. a 15.9. – Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy přístupné se slevou nebo zdarma

15.9. – Do větru

Nedělní hudební recitál na nádvoří zámku. Svitavská kapela kombinující folk a funky ve zcela osobité podobě. Začátek ve 14 hodin, vstup volný.


Kalendář akcí léta Páně 2012

 

14. března – Smutná Braunová

Literárně-dramatický hudební pořad spisovatelky Petry Braunové a herečky Jitky Smutné. V rytířském sále od 18 hodin.

24. března – Vernisáž výstavy

„Čadílci aneb ten dělá to a ten zas tohle.“

Vernisáž proběhne v sobotu od 16:30 ve výstavním sále na zámku.Výstavy

31. března – Zahájení zámecké sezony
Už tradiční jarní odpoledne s historickou hudbou, pohádkami pro děti a dobovými řemesly otevře novou turisticou sezony na Moravskotřebovském zámku.

18. dubna – Beseda s Jiřím Foglem

Prezenatace a zahájení výstavy Ďáblova bible. S besedou s autorem repliky největší ručně psané knihy na světě. Začátek v 18 hodin.

30. dubna – Noční čarodějnické prohlídky
tento večer se po setmění otevřou zámecké okruhy Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.

26. a 27. května – Moravskotřebovské arkády

původně festival sborového zpěvu pořádaný místní ZUŠ se časem rozrostl hudební festival nejrůznějších stylů a hudebních forem.

9. června – Městské slavnosti
Již tradiční červnový festival, kde si každý něco najde. Akce se bude konat na náměstí v Moravské Třebové, asi 100 metrů od zámku. Můžete tak spojit návštěvu zámku s kulturním zážitkem. Začátek v odpoledních hodinách.

30. června – zahájení Fotofestivalu
Letos proběhne už 13. ročník tohoto svátku příznivců fotografie. Součástí programu jsou kromomě řady výstav i fotosoutěže (na zámeckých arkádách proběhne 30.6. dopoledne „Salón na šňůrách“)  a workshopy s významnými fotografy.

14. července – noční prohlídky
Od 22:00 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny.  Začátky prohlídek jsou ve 22 a 23 hodin. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.

21. července – Moravskotřebovský bramborák
festival folkové a country hudby s neodmyslitelným typicky českým občerstvením.

28. července – noční prohlídky
Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.

11. srpna – noční prohlídky
Od 21:30 budou probíhat noční prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Začátky prohlídek jsou ve 21.30 a 22:30. Přijďte nasát tajemnou atmosféru nočního zámku.

1. září – Kejkle a kratochvíle
tradiční festival věnovaný historii. Bohatý program plný historických soubojů, tradičních řemesel, dobové hudby a dalších zajmavých vystoupení. Nebude chybět ani středověká krčma s občerstvením.

9.9. a 16.9. – Dny evropského dědictví

V rámci každoročních Dnů evropského dědictví budou vybrané zámecké okruhy zdarma

20. září – přednáška: Zámek v Moravské Třebové mezi gotikou a renesancí

V 17 hodin v Rytířském sále na zámku.

Přednáška Mgr. Jana Štětiny zaměřená na stavební vývoj zámku, především na období, kdy Moravskou Třebovou vlastnil Ladislav Černohorský z Boskovic. Akce je součástí projektu Europa Jagellonica.

4.10. – Klenoty noční oblohy

Vernisáž výstavy fotografií vesmírných objektů pořizovaných skrze dalekohledy spojená s přednáškou Jindřicha Žižky: Cesta bez návratu.

27.10. Večerní prohlídky

V sobotu 27. října v 19 hodin budou probíhat večerní prohlídky zámku.

26. prosince – Štěpánské prohlídky

Komnaty třebovského zámku se veřejnosti otevírají i na druhý svátek vánoční.

ADRESA

Zámecké nám.1
571 01  Moravská Třebová

GPS (parkoviště)  49°45'21"N, 16°39'55"E

TELEFON

POKLADNA  +420 461 312 458   pevná linka (jen od dubna do října, v otevírací době zámku)

POKLADNA  +420 731 151 784   mobilní telefon

VEDOUCÍ  +420 733 787 998   Mgr. Jindřich Kos

E-MAIL

POKLADNA   zamek.pokladna@ksmt.cz

VEDOUCÍ   zamek@ksmt.cz

zámek Moravská Třebová

Kulturní služby města Moravská Třebová

www.ksmt.cz
reditel@ksmt.cz
461 311 127

Muzeum Moravská Třebová

www.muzeummoravskatrebova.cz
muzeum@ksmt.cz
461 544 285

Město Moravská Třebová

www.moravskatrebova.cz
461 353 111

Zámecká kavárna

Jakub Zapletal
739 654 174

© Copyright zámek Moravská Třebová 2016     l      tvorba webu: www.bohuslavspacek.cz

ADRESA

Zámecké nám.1
571 01  Moravská Třebová

GPS (parkoviště)  49°45'21"N, 16°39'55"E

TELEFON

POKLADNA  +420 461 312 458   pevná linka (jen od dubna do října, v otevírací době zámku)

POKLADNA  +420 731 151 784   mobilní telefon

KASTELÁN  +420 733 787 998   Mgr. Jindřich Kos

E-MAIL

POKLADNA   zamek.pokladna@ksmt.cz

VEDOUCÍ   zamek@ksmt.cz

zámek Moravská Třebová

Kulturní služby města Moravská Třebová

www.ksmt.cz
reditel@ksmt.cz
461 311 127

Muzeum Moravská Třebová

www.muzeummoravskatrebova.cz
muzeum@ksmt.cz
461 544 285

Město Moravská Třebová

www.moravskatrebova.cz
461 353 111

Zámecká kavárna

Jakub Zapletal
739 654 174

© Copyright zámek Moravská Třebová 2016     l      tvorba webu: www.bohuslavspacek.cz