Světelná spirála

2. 12. 2023 - 7. 1. 2024

Světelná spirála

ADVENTNÍ SPIRÁLA 

Zveme Vás, abyste prošli skrze tuto spirálu do nadcházejícího adventního období. Do času určeného ke zklidnění, spatření zázraků, rozdmýchání vnitřní radosti, vnímání světla v sobě a kolem sebe, setkávání s druhými, ale především sami se sebou. Pojďte na chvíli zapomenout na současný všední svět, zatočte se do středu spirály s nadšením dítěte a možná ucítíte obejmutí anděla.

Motiv spirály najdeme vyrytý na kamenných monolitech různě po celém světě. Spirála je považována za účinný univerzální ochranný symbol. Je zářičem, který dokáže odrážet negativní energie. Představuje nekonečno, věčnost a neustále se opakující cyklické děje ve vesmíru i na planetě Zemi.  Je symbolem tvoření, vývoje a rozpadání světa. Zobrazuje cyklus přírody. Stejně tak v životě člověka představuje symbol cesty do vlastního nitra, ke svému středu, k dosažení životního naplnění. Symbolizuje  vývoj těla i vědomí člověka, jeho růst, smrt a znovuzrození, obnovu. 

Sama příroda roztáčí svůj tanec spirál, kterým vše spojuje s léčivou energií země i vesmíru. Stačí se pozorně rozhlédnout kolem sebe a na obloze uvidíme mraky točící se ve tvaru spirály, na mapách předpovědí počasí sledujeme nápadné formace vířících mraků v atmosféře. Vítr v podobě tornáda je přírodní spirála. Na vodní hladině vidíme spirálu tvořenou vodním vírem, voda v řece obtékající velký balvan vytváří spirálu. Korunní plátky některých květin se formují ve tvaru spirály. Listy rostlin a mladé jarní pupeny se spirálovitě rozvíjí, popínavé rostliny se ovíjí ve tvaru spirály, list kapradí se vyvíjí právě ve tvaru spirály. Moře je plné nádherných spirálovitých lastur. Hvězdné mlhoviny jsou spirálovité. Nejmagičtější vesmírný úkaz je spirálová galaxie. Lidské embryo se vyvíjí ve tvaru spirály. Nemluvě o spirále ve struktuře DNA. Pavučina symbolizuje spirálovité spřádání osudu, který je stanoven, ale nikdy ne tak pevně, aby nebylo možné nitky osudu trpělivě rozplést a překonat.